2023-11-24

Naujienos

Plaukų transplantacija (plaukų persodinimas)

Kiekvienas iš mūsų nori turėti gražius, vešlius plaukus, tačiau dėl įvairių priežasčių (genetikos, ligų, amžiaus ar blogai pasirinktų plaukų priežiūros produktų) kartais to netenkame. Iš pradžių plaukai slenka po truputį, paskui daugėja ir nespėjus susigaudyti pastebime išplikusius plotus galvoje. Tokiais atvejais plaukų transplantacija (plaukų persodinimas) gali mus išgelbėti!

Trumpai kas yra plaukų transplantacija?
Plaukų persodinimas tai procedūra, kurios metu chirurgas perkelia plaukus iš donorinės srities (dažiausiai pakaušio zonos) į nuplikusią galvos sritį. Plaukų persodinimas yra ilgalaikis ir natūraliai atrodantis plaukų atkūrimo metodas.

Plaukų slinkimas. Kodėl tai vyksta?
Nedidelis plaukų slinkimas - visiškai normalu, plaukų slinkimas yra plaukų augimo ciklo dalis: kada auga nauji plaukai, o senieji tiesiog išstumiami. Kartais plaukų slinkimas sustiprėja dėl tokių priežasčių kaip stresas ar blogi plaukų priežiūros įpročiai, tačiau tokiais atvejais nedideli įprastų įpročių ar produktų pakeitimai gana greitai išsprendžia problemą. Tačiau kartais plaukų slinkimas taip padidėja, kad mažų pakeitimų nepakanka, kad plaukų slinkimas būtų suvaldytas.
Plaukų slinkimas ar nuplikimas atsiranda dėl įvairių priežasčių. Dažniausios priežastys yra genetika, hormonų pokyčiai ar amžius. Taip pat plaukų išslinkimas gali atsirasti nuo streso, nesveiko gyvenimo būdo ar po traumų. Nuplikimą gali sukelti vaistai, tokie kaip tam tikrų rūšių antidepresantai arba vaistai kraujospūdžiui mažinti. Tai taip pat gali sukelti medicininės priežastys, tokios kaip chemoterapija ar alopecija.
Alopecija tai autoimuninė liga, kuri sukelia plaukų slinkimą. Taip yra todėl, kad alopecija atsiranda, kai imuninė sistema atakuoja plaukų folikulus. Plaukų slinkimo kiekis kiekvienam žmogui skiriasi. Alopecija gali atsirasti dėl paveldimų veiksnių, hormoninių priežasčių, prastos mitybos ir kt.

Kodėl verta persodinti plaukus?
Nuplikimas dažniausiai paveikia ne vien mūsų išvaizdą, bet ir pasitikėjimą savimi. Todėl siekiant susigrąžinti plaukus geriausia pasikliauti ilgalaike išeitimi - plaukų transplantacija.
Plaukų transplantacija ne tik atrodo natūraliai bet ir yra ilgaamžė. 

Idealus kandidatas plaukų transplantacijai?

  • Kandidatas turi turėti vešlią donorinę zona, iš kurios bus imami plaukai transplantacijai;
  • Kandidatas turi būti geros sveikatos;
  • Kandidatui turi būti suvaldytas plaukų slinkimas.
  • Nusprendęs persodinti plaukus, pacientas iš pradžių turi turėti konsultaciją ir laikytis chirurgo rekomendacijų ir nurodymų, pavyzdžiui, mesti rūkyti.

Plaukų transplantacija: kokia eiga?
1. Prieš plaukų persodinimo procedūrą pacientas turi atsiųsti nuotraukas gydytojui ir aptariama kaip vyks procedūra (užteks vienos procedūros ar reikės daugiau), kokių rezultatų galima tikėtis ir t.t.
2. Persodinimo procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą. Procedūros trukmė priklauso nuo persodinamų plaukų folikulų kiekio. Gali užtrukti 6-9 valandas. FUE plaukų transplantacijos metu kiekvienas plaukų folikulas ištraukiamas iš galvos donorinės vietos naudojant specialų FUE mikromotorių. Surinkti donoriniai plaukų svogūnėliai laikomi specialiame tirpale tam tikroje temperatūroje, jie paimami labai greitai ir po to tiesiogiai, laikantis specialios mikrooperacinės technikos, implantuojami į plinkančią sritį, o  tai labai svarbu svogūnėliui prigijimui ir puikiam operacijos rezultatui. Plaukų transplantacijos sesijos gali būti atliekamos nuosekliai arba kas antrą dieną, o kiekvienos sesijos metu galima surinkti 1500–4500 plaukų folikulų. Taigi per vieną seansą galima persodinti apie 3000–10000 plaukų.
3. Plaukai transplantuojami atsižvelgiant į atskirų sričių individualų augimo kampą, kryptį, tankumą.
4. Po plaukų transplantacijos procedūros iš karto galima grįžti į viešbutį, nereikia likti ligoninėje. Išimant plaukų folikulus susidariusios mažos skylės donorinėje zonoje užsitraukia per savaitę ir nelieka randų.

Ko galima tikėtis po plaukų transplantacijos procedūros?

  • Po procedūros gali atsirasti patinimas ant kaktos ir aplink akis, tačiau nerimauti nereikia, nes patinimas išnyks per 3-4 dienas. 
  • Po procedūros pacientams patariama apie savaitę laiko miegoti tik ant nugaros šiek tiek pakelta galva. Tai padeda sumažinti patinimą.
  • Niežulys taip pat yra dažnas pojūtis po operacijos. Jis išnyks po kelių dienų.

Į ką verta atkreipti dėmesį po plaukų transplantacijos?
Gerkite pakankamai vandens: visi žino, kad žmogaus organizmui labai svarbu palaikyti pakankamą kiekį skysčių. Po plaukų transplantacijos svarbu gerti daug vandens. Be to, mažiausiai dvi savaites po procedūros patariama negerti alkoholio. Alkoholis gali sukelti dehidrataciją, dėl kurios gali pailgėti atsigavimo laikas.

Rūkymo derėtų atsisakyti: Rūkymas padidina kraujospūdį, o sveika kraujotaka yra būtina gerai plaukų ir galvos odos sveikatai. Dėl šios priežasties chirurgas rekomenduos mesti rūkyti likus keliems mėnesiams iki plaukų persodinimo, kad būtų išvengta komplikacijų procedūros metu. Taip pat nerūkyti bent 3-4 savaites po procedūros, kad būtų užtikrintas sklandus sveikimo laikotarpis.

Venkite prakaitavimo: rekomenduojama vengti sunkių treniruočių bent 3-4 savaites po procedūros, nes per didelis galvos odos prakaitavimas gali sukelti infekciją. 

Venkite tiesioginės saulės spindulių: Stenkitės, kad tiesioginiai saulės spinduliai nepasiektų galvos odos mažiausiai 2 savaites po procedūros.

Stenkitės gyventi kuo sveikiau: po plaukų persodinimo svarbu išlaikyti sveiką gyvenimo būdą. Rekomenduojama laikytis daug baltymų turinčios dietos, reguliariai mankštintis.

Plaukų slinkimas: Kartais per pirmąsias 3-4 savaites po procedūros persodinti plaukai iškrenta. Nereikia nerimauti, nes tai visiškai normalu, o plaukai atauga storesni ir stipresni.

Plaukų persodinimas Turkijoje ->

Daugiau informacijos apie gydymo galimybes ir kainas Turkijoje Jums suteiks Turkijos medicininio turizmo atstovai Lietuvoje tel: +370 68678685

Plaukų persodinimas tai procedūra, kurios metu chirurgas perkelia plaukus iš donorinės srities (dažiausiai pakaušio zonos) į nuplikusią galvos sritį. Plaukų persodinimas yra ilgalaikis ir natūraliai atrodantis plaukų atkūrimo metodas.