2024-05-17

Naujienos

Poilsis ir gydymas Naftalane

Naftalanas, dar vadinamas Azerbaidžano sveikatingumo miestu, išgarsėjęs Naftalano aliejaus dėka. Nuo šios naudingosios iškasenos pavadinimo ir kilo pačio miesto pavadinimas. Skirtingai nei įprastas aliejus, ši unikali medžiaga nedega, todėl ji netinkama kurui, tačiau nepaprastai vertinga dėl savo gydomųjų savybių.

Legenda pasakoja, kad keliaujantis pirklys atrado aliejaus gydomąją galią, kai pastebėjo, kad jo sergantys kupranugariai atgavo jėgas gulėdami klampaus juodo skysčio pripildytuose baseinuose.

Žmonės plūsta į Naftalano kurortą ieškodami atpalaiduojančio poilsio, norėdami atgauti jėgas ar sustiprinti sveikatą. Naftalane rasite didelį sanatorijų ir medicinos centų pasirinkimą, kuriuose atliekamos Naftalano aliejaus procedūros.

Unikalios Naftalano aliejaus savybės

Naftalano aliejus visame pasaulyje žinomas dėl plataus spektro gydomųjų savybių. Aliejus naudojamas įvairiose medicinos srityse, tokiose kaip dermatologija, neurologija, ginekologija, chirurgija, urologija ar net odontologija.

Naftalano aliejaus gydomosios savybės apima lėtinio sąnarių skausmo malšinimą, priešuždegimines savybes, hormonų reguliavimą ir kovą su odos ir grybelinėmis ligomis. Aliejus taip pat skatina medžiagų apykaitą, gerina kraujotaką.

Trumpa Naftalano istorija

Vietovė, kur dabar yra Naftalano miestas, buvo žinoma jau nuo senų laikų. Jau viduramžiais tai buvo viena iš Didžiojo Šilko kelio stotelių, vieta skirta keliautojams pailsėti. XII amžiuje azerbaidžaniečių poetas Nizami Ganjavi savo raštuose paminėjo unikalų Naftalano aliejų. Markas Polo, garsus italų tyrinėtojas, taip pat užsuko į Naftalaną pakeliui į Kiniją ir aprašė nepaprastą maudymosi vietiniuose naftos telkiniuose naudą sveikatai.

Iš pradžių naftalano nafta buvo išgaunama rankomis be jokios specializuotos įrangos. Tačiau viskas pasikeitė 1890 m., kai pramonininkas EI Yegeris išgręžė pirmąjį gręžinį šioje vietovėje. Iš pradžių jis manė, kad vietinė nafta būtų tinkama kurui ir perdirbimui. Tačiau, jo nuostabai, aliejus buvo toks grynas, kad net neužsidegė. Laimei, jis netrukus atrado gydomąsias aliejaus savybes ir pasinaudojo galimybe pastatyti pirmąją Naftalano sanatoriją.

Laikui bėgant kurortas plėtėsi, mieste daugėjo SPA ir sveikatingumo centrų, sanatorijų. Žmonės sužinoję apie gydomąsias naftalano savybes pradėjo plūsti iš visų Rusijos imperijos kampelių, o vėliau ir iš visos Sovietų Sąjungos. Šiandien Naftalanas gausiai lankomas poilsiautojų iš viso pasaulio.

Nesvarbu ar planuojate atvykti į Naftalaną pasimėgauti pasakiškomis naftalano aliejaus procedūromis, ar tiesiog ieškote ramaus pabėgimo nuo rutinos, Naftalano kurorte rasite unikalų atsipalaidavimo ir gydymo derinį, kurio nerasite niekur kitur.

Sanatorijos Naftalane, Azerbaidžane:

Sanatorija Chinar Hotel & SPA Naftalan 5*
Sanatorija Garabag Resort & SPA 5*
Sanatorija Gashalti Health Hotel Naftalan 5*

Naftalanas, Azerbaidžano kurortas, išgarsėjęs naftalano aliejaus dėka. Nuo šios naudingosios iškasenos pavadinimo ir kilo pačio miesto pavadinimas. Naftalano aliejus unikali medžiaga, nepaprastai vertinga dėl savo gydomųjų savybių.