2024-04-25

Naujienos

SPA istorija: nuo senovės civilizacijų iki mūsų dienų

Apsilankymas SPA tai puikus būdas pailsėti, atsipalaiduoti ir pagerinti savijautą, naudojant daugybę skirtingų gydymo metodų. Gydymas paprastai svyruoja nuo atpalaiduojančių masažų iki grožio puoselėjimo ritualų ar net medicininių procedūrų.

SPA evoliucija turi ilgą istoriją, siekiančią senovės civilizacijų laikus. Nors SPA laikui bėgant evoliucionavo, tačiau pagrindiniai gydomieji faktoriai išliko nepakitę nuo pat pradžių tai gydomasis vanduo ir purvas. Šiandien SPA centrai kartu su hidroterapija ir iš senų laikų atėjusiais ritualais taiko ir revoliucines SPA technologijas.

Kada atsirado Spa?

SPA koncepcija siekia seniausius laikus, kai žmonės atrado vandens gydomąsias savybes ir pradėjo naudoti vandens procedūras gydant įvairias ligas.

Senovės civilizacijų šalyse, tokiose kaip Graikija, Roma ir Egiptas, buvo įkurti viešų pirčių kompleksai su voniomis, baseinais ir kitomis vandens procedūromis. Šie kompleksai buvo vietos, kur žmonės susitikdavo ne tik atsipalaiduoti, bet ir pabendrauti.

Viduramžiais SPA kultūra vystėsi toliau, kai kurortinės vietos tapo populiarios, čia gyventojai lankydavosi siekdami pagerinti sveikatą naudojant vietinius mineralinius vandenis ir purvą.

Nuo XVIII amžiaus SPA pradėjo vystytis kaip sveikatos gerinimo bei ligų gydymo vieta, o nuo XX amžiaus vidurio SPA centrai tapo populiarūs kaip vietos, kur žmonės gali pailsėti, atsipalaiduoti ir pasimėgauti gydomosiomis ar SPA procedūromis.

Šiandien SPA yra plačiai pripažintas kaip būdas rūpintis savo fizine ir emocine sveikata. Dauguma šiuolaikinių SPA centrų vis dar yra pagrįsti gydomąja vandens galia, bet taip pat siūlo daugybę kitų procedūrų, kurioms naudojamos senųjų laikų tradicijos, o taip pat šiuolaikinės technologijos.

Šiandien kiekvienas suprantame poilsio, atsipalaidavimo, streso mažinimo ir natūralaus, holistinio požiūrio į sveikatinimo vertę, todėl SPA lankymas mūsų amžiuje yra ne prabanga, o investicija į savo sveikatą.

SPA poilsis Lietuvoje:
Druskininkuose
Birštone
Palangoje

 

SPA poilsis Čekijoje:
Karlovy Vary
Marianske Lazne

 

SPA poilsis Italijoje:
Abano Terme

Ar žinojote, kad SPA paslaugomis žmonės naudojosi jau senųjų civilizacijų laikais?