2023-11-20

Naujienos

Lankytinos vietos Stambule: ką verta pamatyti ir aplankyti Stambule?

Stambulas, žavesio kupinas, didžiausias miestas Turkijoje, kuriame praeitis eina koja kojon su dabartimi ir kiekviename žingsnyje iškyla praėjusių laikų didingas palikimas. Dviejų žemynų – Europos ir Azijos – sankryžoje įsikūręs įspūdingasis miestas atspindi tai, kas geriausia iš abiejų žemynų.

Su nuostabiais istoriniais paminklais, išskirtine virtuve, triukšmingu naktiniu gyvenimu, meno ir muzikos festivaliais, religinėmis šventėmis, turgaviečių labirintais ir prekybos pasažais, plakanti Stambulo širdis ir Bosforo siela, stebima Galatos bokšto yra kiekvieno keliautojo svajonė.

 

 

Lankytinos vietos Stambule:

Sofijos soboras (The Hagia Sophia) 
Didžioji Sofijos mečetė - viena iš nuostabiausių Stambulo lankomų vietų, kuri jus tiesiog pakerės. Šv. Sofijos soboras kaip bažnyčia iškilo 6 amžiuje, vėliau ji buvo paversta mečete, o šiuo metu čia įkurtas muziejus. Jeigu norite pajusti Bizantijos kultūrą ir būti vietoje, kur istorija nesensta, pirmoji jūsų lankytinų vietų Stambule sąrašo stotelė turi būti čia.

Didysis Stambulo turgus (The Grand Bazaar)
Aplankykite didįjį Stambulo turgų ir nors trumpam nusikelkite į Osmanų imperijos laikotarpį. Didysis turgus - puikus pasirinkimas apsipirkimo mėgėjams, nes jame rasite daugiau nei 4000 prekybos vietų bei parduotuvėlių. Nuo prieskonių, kilimų iki aukso dirbinių, čia rasite visko!

Bosforo sąsiauris
Kas pirmiausia ateina į galvą, kada kalbama apie lankytinas vietas Stambule? Vieta, kur susitinka mėlyna su žalia, jungianti abi puses: Bosforas. Leiskitės į kelionę sąsiauriu, nesvarbu ar tai būtų kelionė laivu ar keltu, ir mėgaukitės gražiais vaizdais.

Dolmabahce rūmai (Dolmabahçe Palace)
Atraskite Osmanų imperiją kartu su Stambulu. XIX a. Stambule iškilo prabangūs osmaniški-europietiški Dolmabahce rūmai, kuriuos suprojektavo sultono Abdulmedžido architektai. Šiandien rūmų kompleksas yra gausiai lankomas turistų muziejus. Rūmuose yra beveik 300 kambarių, 46 priėmimo salės, 6 pirtys, taip pat biblioteka, mečetė ir kitos patalpos. Vien įėjimas į rūmų teritoriją, kurią puošia didingi Lobių vartai pabrėždavo Osmanų imperijos galią.

Topkapi rūmai (Topkapı Palace)
Topkapi rūmai - tikrai nepraleidžiama istorinių Stambulo lankytinų vietų stotelė, čia sultonai valdė Osmanus lygiai 400 metų. Kadaise Topkapi rūmuose gyveno daug sultonų, iškilių dvariškių ir garsių sugulovių. Taigi, jei viešint Stambule norėsite sužinoti neįtikėtinų istorijų tai ši vieta puikiai tinka.
Ypač verta pamatyti Bagdado ir Revano paviljonus, kurių nepaprasta interjero architektūra sudaryta iš İznik plytelių.

Galatos bokštas (Galata Tower)
Norite pasimėgauti įstabia Stambulo panorama - Galatos bokštas bus puiki vieta tai padaryti. 14 a. genujiečių statytas bokštas yra 62 metrų aukščio ir manoma, jog jis yra vienas seniausių pasaulyje, nes pirmasis bokštas šioje vietoje pastatytas dar 6 a. ir yra apipintas gausybe įdomių legendų.

Princų salos (Princes’ Islands)
Dar viena iš lankytinų vietų Stambule yra Princų salos. Lankomiausios yra šios: Büyükada, Heybeliada, Burgazada,  Kınalıada. Šios žavingos salos, išsidėsčiusios visoje Marmuro jūroje. Skirtingai nuo didingų istorinių paminklų kaip Topkapi rūmai ar Didysis Stambulo turgus (tiesiog pasineriate į šurmulio centrą), salas supa taiki tyla. Jei pageidaujate pasivažinėti dviračiais, stebėti jūrą ar surengti iškylą, nepamirškite įtraukti Princų salų į savo lankomų vietų Stambule sąrašą.

Bazilikos cisterna (Basilica Cistern)
Vienas žinomiausių Stambulo architektūros šedevrų, kurį tikrai būtina pamatyti yra Yerebatan Sarnıcı, kuris visame pasaulyje žinomas kaip Bazilikos cisterna. Bazilikos cisterna - tai požeminis vandens rezervuaras, pastatytas dar Konstantinopolio laikais, iš kurio buvo tiekiamas geriamasis vanduo visam Stambului.

Archeologijos muziejus Stambule
Pakeliavę po Osmanų valdymo laikotarpį Topkapi ir Dolmabahče rūmuose sekanti stotelė būtų Stambulo archeologijos muziejus. Šiame muziejuje saugoma apie milijoną įvairių kultūrų artefaktų, atvežtų iš imperatoriškųjų žemių, todėl čia tikrai rasite į ką pasižvalgyti.

Pasimėgaukite Turkiška virtuve (Karaköy restoranai)
Pasižvalgę po lankytinas vietas Stambule laikas pasimėgauti gražiu vakaru su gardžiais patiekalais. Skonio entuziastų Karaköy laukia platus patiekalų asortimentas – nuo tradicinės turkiškos virtuvės iki šiuolaikinių pasaulio virtuvių. Galite užsukti į modernią užeigą, kurioje skamba muzika, bohemišką žuvies restoraną, aukščiausios klasės restoraną arba elegantišką barą ant stogo, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į Bosforo sąsiaurį ir mėgautis vakaru.

Stambulas, žavesio kupinas, didžiausias miestas Turkijoje, kuriame praeitis eina koja kojon su dabartimi ir kiekviename žingsnyje iškyla praėjusių laikų didingas palikimas. Dviejų žemynų – Europos ir Azijos – sankryžoje įsikūręs įspūdingasis miestas atspindi tai, kas geriausia iš abiejų žemynų.