2023-11-07

Naujienos

Lankytinos vietos Antalijoje. Ką verta pamatyti ir aplankyti?

Antalija - lietuvių itin mylimas kurortas, o taip pat penktas pagal dydį miestas Turkijoje. 

Kiekvienas keliautojas, atvykstantis į Antalijos provinciją, nesvarbu, ar tai Alanija, Belekas, Kemeras ar Sidė, turi skirti laiko Antalijos senamiesčiui aplankyti. 

Antalijos senamiestis tai įspūdinga, abejingų nepaliekanti vieta, kurią kasmet aplanko apie 15 milijonų užsieniečių. Įdomių veiklų čia ras kiekvienas, tiek mažas, tiek didelis. Galėsite pasigrožėti kultūros paminklais, apsipirkti, bei paragauti nacionalinio turkiško maisto.

Ką pamatyti ir nuveikti Antalijoje?

Antalijos senamiestis (Kaleiçi)
Istorinis miesto centras vadinamas „Kaleiçi“ , siauromis gatvelėmis ir istoriniais paminklais bei senovine prieplauka užima maždaug 1 km skersmens plotą. Tad labai patogu pasivaikščioti pėsčiomis ir viską apžiūrėti.  

Jachtų uostas
Tai antras pagal dydį uostas pietinėje Turkijos pakrantėje po Mersino, kuriame gali prisišvartuoti laivai. Praleiskite vakarą romantiškai, skirdami laiko pasivaikščiojimui po uostą, grožėdamiesi jūra bei spalvingomis jachtomis prieplaukoje. 

Karpuzkaldıran (žemutinis Diudeno krioklys)
Jei ieškote vietos pasivaikščiojimui su kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu Antalijoje, Žemutinis Diudeno krioklys neabejotinai yra vienas įspūdingiausių gamtos šou, kurį galima pamatyti mieste. Žemutinį Diudeno krioklį rasite Düden parke, Antalijos Laros rajone.

Adriano vartai (Hadrian's Gate)
Adriano vartai yra vienas seniausių ir svarbiausių Antalijos miesto įžymybių. Arka, turkiškai vadinama „Üçkapılar“, buvo skirta Romos imperatoriaus Adriano, aplankiusio Antaliją 130 m. vardu. Šiandien tai viena populiariausių turistų lankomų vietų.

Perge miesto griuvėsiai
Viešint Antalijoje nepraleiskite progos aplankyti senovinio Perge miesto griuvėsių. Tai vienas seniausių Turkijos miestų, lankydamiesi čia nusikelsite 3000 metų atgal. Tai buvo vienas didžiausių ir turtingiausių miestų senovėje ir Pamfilijos regiono sostinė. Perge yra populiariausia vieta istorijos mėgėjams regione ir yra tik 17 km nuo Antalijos. 

Konyaaltı paplūdimys
Konyaaltı paplūdimys, esantis Turkijos Rivjeroje į vakarus nuo Antalijos, yra laikomas populiariausiu miesto paplūdimiu ir viena populiariausių naktinio gyvenimo vietų Antalijos regione. Be jūros, smėlio ir saulės, Konyaaltı paplūdimyje rasite daugybę įvairių pramogų. 13 km ilgio paplūdimys daugiausia sudarytas iš smulkių akmenukų, bet taip pat yra ir smėlio. Konyaaltı paplūdimys turi "Mėlynąją vėliavą", kuri patvirtina gerą vandens kokybę.

Antalijos akvariumas
Ar žinojote, kad Antalijoje galite pamatyti pavojingų ryklių? Laimei, ne vandenyje, o Antalijos akvariume. Antalijos akvariumas yra 2-as pagal dydį akvariumas Europoje ir 5-as pagal dydį pasaulyje. Tai geriausia vieta atrasti magišką povandeninių būtybių pasaulį puikiai leidžiant laiką su šeima.

Turgus prie uosto
Šiame, septynias dienas per savaitę veikiančiame turguje galima rasti visko, ko širdis geidžia. Čia rasite suvenyrų, odos gaminių, dovanų, prieskonių, drabužių ir dar daugiau.

Apsistokite Boutique viešbutyje Kaleiçi rajone
Kaleiçi (Senamiestis) yra Antalijos centre esantis rajonas su gražiais tradiciniais namais. Šiuose XIX amžiaus namuose galite susipažinti su senąją Antalijos miesto architektūra, kur gamtos sąlygos ir klimatas vaidino svarbų vaidmenį namų projektavime. Kaleiçi rajone yra daug tradicinių namų, paverstų boutique viešbučiais, restoranais ir kavinėmis.

Hıdırlık bokštas
Hıdırlık bokštas yra šalia Karaalioğlu parko Antalijos centre. Manoma, kad 14 metrų aukščio cilindrinis bokštas buvo pastatytas II mūsų eros amžiuje, siekiant užtikrinti uosto saugumą. Tai puiki vieta pasislėpti nuo saulės kaitros, nes čia yra daug kavinių ir restoranų su oro kondicionieriais kur galėsite atsipūsti. Sutemus bokšto apšvietimas sukuria žavingą foną Jūsų nuotraukoms.

Antalija - lietuvių itin mylimas kurortas, o taip pat penktas pagal dydį miestas Turkijoje. 
Kiekvienas keliautojas, atvykstantis į Antalijos provinciją, nesvarbu, ar tai Alanija, Belekas, Kemeras ar Sidė, turi skirti laiko Antalijos senamiesčiui aplankyti.