2023-08-16

Naujienos

Birštonas – vienas seniausių ir žymiausių kurortų Lietuvoje.  Birštonas vilioja poilsiautojus savo išskirtiniu, alsuojančiu ramybe  kraštovaizdžiu,  grynu  gaivinančiu oru, gydomaisiais mineralinio vandens šaltiniais. Kurorto sanatorijos ir SPA centai traukia ramybės išsiilgusias sielas stiprinti  sveikatą  bei atgauti jėgas.

Natūralūs gydomieji faktoriai Birštono kurorte:

Mineralinis vanduo - Birštono sanatorijų gydyklose balneologinėms procedūroms naudojamas vidutinės mineralizacijos bromo vanduo.

Tai tikras sveikatos šaltinis, kurio dėka  daugybe žmonių atgauna jegas ir sustiprina sveikatą. Šis iš žemės gelmių trykštantis sveikatos eliksyras yra turtingas 22 g/l mineralizacijos vanduo, prisotintas daugybe žmogaus organizmui naudingų cheminių elementų: chloru, natriu, kaliu, kalciu, magniu, geležimi, bromu bei daug kitų mikroelementų.

Tokiame vandenyje atsipalaiduoja raumenys, padidėja venų sienelių tonusas, sustiprėja kraujotaka ir medžiagų apykaitos procesai, pagilėja kvėpavimas, pagerėja deguonies pasisavinimas. Mineralinis vanduo teigiamai veikia ir imuninę sistemą, mažina skausmą bei uždegimus.

Durpinis purvas – Birštono kurorte naudojamas gydomasis durpinis purvas. Gydomasis purvas – pačios gamtos mums dovanotas natūralus gydomasis faktorius, praturtintas įvairiausiais cheminiais elementais: geležimi, kaliu, natriu, kalciu, magniu, chloridu, sulfatu, hidrokarbonatu. Durpinio purvo sudedamoji dalis yra koloidinė frakcija, susidedanti iš celiuliozės, humusų, bitumų, vaško ir lignino.

Gydomasis purvas savo sudėtyje turi biologiškai aktyvių medžiagų savo struktūra panašių į peniciliną ir todėl turi antimikrobinį poveikį.

Gydomasis purvas yra nuostabi priemonė gydant įvairiausias ligas, jis tinka visų rūšių ir prigimčių uždegimams mažinti, skausmui slopinti, o taip pat gerinti bet kokios prigimties sutrikusią medžiagų apykaitą savo veikimo (aplikacijos) zonoje. Purvo procedūros skiriamos, esant lėtiniams sąnarių uždegimams, deformuojančiai osteoartrozei, lėtiniam spondiloartritui, Bechterevo ligai, osteochondrozei, spondiloartrozei, raumenų, sausgyslių, kaulų traumoms ir kitiems susirgimams. Durpinis purvas yra naudojamas purvo aplikacijų (įvyniojimų), purvo ir mineralinių vonių, sauso purvo maišeliuose aplikacijų bei savitarnos purvo (purvas su moliu) procedūroms. Gydymui naudojamas durpinės kilmės gydomasis purvas, įkaitintas iki 46–48 C.

Klimato terapija - Didingų miškų supamas Nemunas sukūrė įspūdingą peizažą ir nepakartojamą aplinką žmonių atgaivai. Būtent dėl mineralinio vandens sudėties ir ypatingo švelnaus, fitoncidais ir lengvaisiais neigiamais jonais įsodrinto oro, kuris veikia organizmą lyg didžiulis inhaliatorius, Birštonas nuo seno yra laikomas vienu iš pačių geriausių Lietuvos kurortų. Jau po keleto dienų, praleistų Birštone, dauguma lankytojų atgauna dvasinę pusiausvyrą, ramybę, gerą nuotaiką, dingsta nervingumas, bendras silpnumas, nuovargis.

Mineralinio vandens garinimo bokštas - tai vienintelis Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokštas, kur galima mėgautis ypatingai sveiku „jūrinio efekto“ oru. Kurorto gyventojai ir atvykstantys poilsiautojai turi galimybę išbandyti inhaliacijas po atviru dangumi, stiprinti sveikatą, grūdinti organizmą šviesos terapiją teikiančiu nauju turizmo objektu.

Sanatorijos Birštone

Eglės sanatorija, Birštone, „Eglės sanatorija“ Birštone, įsikūrusi vaizdingame Lietuvos upių tėvo – Nemuno – kilpų regioniniame parke, duris atvėrė dar visai neseniai – 2013 metais atidarytas pirmasis gyvenamasis kompleksas ir gydymo centras. Sanatorija įsikūrusi unikalioje vietoje, tad pro sanatorijos langus atsiveria pasakiškas gamtos peizažas.  „Eglės sanatorija“ Birštone – tai kompleksas, sudarytas iš keturių tarpusavyje sujungtų korpusų, tad sanatorijos svečiai gali komfortiškai, neišėję į lauką, pasiekti bet kurią sanatorijos vietą: gydyklą, gyvenamuosius kambarius, valgyklą ir kt.

Mineralinio vandens šaltiniais garsėjančiame Birštono  kurorte, sanatorija kviečia sveikatos ir jėgų pasisemti iš gydomojo mineralinio vandens bei gydomojo juodojo ir baltojo purvo procedūrų.

„Eglės sanatorijoje“ Birštone atliekama daugiau nei 100 procedūrų,

Eglės sanatorijoje, Birštone, gydomi neurologiniai susirgimai, radikulitai, neuritai, nugaros, stuburo, sąnarių skausmai. Tai puiki vieta kvėpavimo takų gydymui, imuniteto stiprinimui, poilsiui nuo streso, SPA poilsiui. Eglės sanatorijoje Birštone teikiama reabilitacija po onkologinių ligų.

 

Tulpės sanatorija. Legendinė „Tulpė“ – pirmoji Birštone įsikūrusi sanatorija. Gydymo mineraliniu vandeniu bei purvu tradicijos čia puoselėjamos jau beveik 100 metų. Sanatorijos  korpusai  yra senajame miesto parke netoli nuostabios Nemuno krantinės.  Tai puiki vieta  pasivaikščiojimams bei poilsiui gryname ore.

Sanatorijoje Tulpė gydomi nugaros skausmai, stuburo, sąnarių, virškinamojo trakto, ginekologiniai susirgimai, uždegimai, po operacijų ir kt. Taip pat Tulpės sanatorijoje gydomos psichikos ir elgesio sutrikimų ligos.

 Tulpės sanatorijoje, Birštone įsteigtas Suaugusiųjų hemofilija sergančių pacientų reabilitacijos centras. Tai vienintelis tokio tipo centras Rytų Europoje žmonėms sergantiems ypač reta ir sunkia genetine liga.

Sanatorijoje  įrengti adaptuoti kineziterapijos, fizioterapijos ir kiti kabinetai. Parengti reabilitacijos komandos nariai: gydytojai terapeutai, reabilitologai, kineziterapeutai, slaugytojos, psichologas ir kiti, kurie stažavosi ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje, Kanadoje. Suburta konsultantų komanda: hematologai, chirurgai ortopedai, odontologai, gastroenterologai.

 

Sanatorija Versmė – viena garsiausių sveikatinimo  poilsio vietų Lietuvoje. Įsikūrusi itin populiariame Birštono kurorte, netoli jo centro, sanatorija „Versmė” suteikia galimybę ne tik pailsėti, bet ir sustiprinti sveikatą.

„Versmės“  mineralinis vanduo padeda gydyti įvairias virškinimo ligas, pavyzdžiui, stiklinė šilto vandens, geriama tarp maitinimų, padeda pacientams, kenčiantiems nuo per didelio skrandžio rūgštingumo, o vėsus vanduo padeda sergantiesiems lėtiniu gastritu jei geriamas 10-15 min. prieš valgį ir jei žmogaus skrandžio sekrecija normali. Geriausia, jei gydytojas patars jums, kaip vartoti šį mineralinį vandenį. Atkreipkite dėmesį, kad vanduo natūralus, be konservantų, todėl turi būti išgertas per 5-15 minučių, jis netinkamas laikyti vėlesniam vartojimui. Po 30-60 min. jis tampa drumstas, pakeičia spalvą ir vartojimui netinka!

Sanatorijoje Versmė, Birštone  gydomi nugaros skausmai, stuburo, sąnarių, nervų sistemos ir neurologiniai susirgimai, radikulitai, neuritas ir kt. Taip pat sanatorijoje Versmė yra gydomosios programos po COVID 19 ligos.

 

Vytautas Mineral SPA – vieninteliai Baltijos regione ypatingų mineralų SPA namai, kviečiantys sveikatą praturtinti išskirtiniais Sofijos šaltinio mineralais kiekviename žingsnyje. Tai ne šiaip SPA viešbutis  – tai šiuolaikiški, kiekvieno poreikiams pritaikyti SPA namai, į kuriuos norisi ir verta grįžti.

„Sofijos“ šaltinis, esantis šalia „Vytautas Mineral SPA“, Birštono žemių gelmėse buvo atrastas dar 1960 metais, o jo vanduo jungia net 70 skirtingų elementų mineralus. Šis šaltinis savo gerosiomis savybėmis gali būti lyginamas su Negyvosios jūros vandeniu – tai pačios gamtos sukurtas sveikatos, jaunystės, gyvybingumo eliksyras.

Birštone nuo 1924 metų išgaunamas mineralinis vanduo, šiandien žinomas „Vytauto“ pavadinimu, šį vardą gavo Vytauto Didžiojo garbei, paminint kunigaikščio 500 mirties metines. „Vytautas Mineral SPA“ priklausantis šaltinis „Sofijos“ vardu vadinamas siekiant išlaikyti istorijos tęstinumą – Sofija buvo vienturtė Vytauto Didžiojo dukra.

Dėl išskirtinių šaltinio savybių, po poros dienų SPA namuose, kur „Sofijos“ mineralinis vanduo lydi kiekviename žingsnyje, nurimsta protas ir kūnas, žmogus jaučiasi paniręs į ramybės būseną, atradęs vidinę harmoniją, todėl grįžęs į įprastą gyvenimo ritmą gali nuveikti kur kas daugiau.

Sanatorijoje Vytautas Mineral SPA, Birštone  gydomi neurologiniai susirgimai, radikulitai, neuritai, nugaros, stuburo, sąnarių skausmai, kvėpavimo takų susirgimai. Vytautas Mineral SPA yra gydomosios programos poilsiui nuo streso, SPA poilsiui.

Informacija apie natūralius gydomuosius faktorius Birštono kurorte naudojama iš svetainės https://www.kurortuasociacija.lt/

Pasirink poilsį!
Poilsis Lietuvoje, sanatorijos Birštone:

 

Birštonas – vienas seniausių ir žymiausių kurortų Lietuvoje.  Birštonas vilioja poilsiautojus savo išskirtiniu, alsuojančiu ramybe  kraštovaizdžiu,  grynu  gaivinančiu oru, gydomaisiais mineralinio vandens šaltiniais. Kurorto sanatorijos ir SPA centai traukia ramybės išsiilgusias sielas stiprinti  sveikatą bei atgauti jėgas.