2023-09-08

Naujienos

Sanatorinis gydymas - tai gydymas, pagrįstas natūraliais ir pritaikytais gamtiniais veiksniais, paremtas senomis tradicijomis, integruotomis į šiuolaikinę mediciną. Mūsų visuomenėje vis dar gajus stereotipas, kad sanatorinis gydymas skirtas tik sergantiems, vyresnio amžiaus arba traumas patyrusiems žmonėms, tačiau sanatorinis gydymas yra reikalingas ir naudingas visų amžiaus grupių žmonėms: tiek vaikams, tiek suaugusiems, tiek senjorams. Kodėl? Nes kiekvienas žmogus yra unikalus individas, kurio organizmui, nepriklausomai nuo amžiaus, reikia atsikvėpti, kūnui - sustiprėti, mintims - atsipalaiduoti.

Taikant sanatorinį gydymą vadovaujamasi trimis pagrindinėmis kryptimis: holistiniu požiūriu į žmogų, kai gilinamasi į žmogaus visumą - jo kūną, protą, emocijas ir elgesį, o ne tik į organizmo siunčiamus simptomus. Taip pat vadovaujamasi kognityviniu požiūriu, kai manoma, kad žmogaus mintys, nuotaika, elgesys, jausmai ir kūno pojūčiai yra neatsiejamos organizmo dalys, kurios sąveikaudamos su aplinka veikia mūsų fizinį kūną ir turi tiesioginės įtakos sveikimo procesui. Ir trečiasis požiūrio taškas - įsisąmoninimas  - jausmų ir proto harmonija.

Naudojama informacija straipsniui yra iš Eglės sanatorija informacinio leidinio.

Sanatorinis gydymas - tai gydymas, pagrįstas natūraliais ir pritaikytais gamtiniais veiksniais, paremtas senomis tradicijomis, integruotomis į šiuolaikinę mediciną.