Italija / Temos / Poilsis,gydymas,kelionės-Italijoje

Plotas - 301 338 kv. km
Gyventojų - 60.36 mln (2019 m.)
Sostinė - Roma
Valiuta - Euras
Valstybinė kalba – italų
Religija – Romos katalikai, stačiatikiai, protestantai.

Italija keliautojus pasitinka smėlėtais paplūdimiais, neįtikėtino mėlynumo ežerais, įspūdingais kalnais, istoriniais miestais bei įvairia augalija. Italija gali pasigirti viena ilgiausių pakrančių pasaulyje ir maždaug 248-iems Italijos paplūdimiams yra suteiktas Mėlynosios vėliavos statusas už skaidrų smaragdo spalvos vandenį ir puikius smėlio paplūdimius.
Italijos sostinė Roma, garsėjanti 3000 metų senumo architektūra, menu ir istoriniu paveldu. O Romoje esantis Koliziejus - vienas iš septynių pasaulio stebuklų.
Visame pasaulyje Italija žinoma dėl savo gastronomijos (picų, makaronų, desertų), Milano mados, operos, istorinių paminklų. Italijos lankytinos vietos ir pramogos patenkins net ir išrankiausius keliautojus.

SIŪLOMOS EKSKURSIJOS

ROMA. Italijos sostinė
Amžinasis miestas kasmet pritraukia milijonus turistų. Roma labai gražus miestas, kurio pranašumas yra tas, kad pėsčiomis galite aplankyti visas lankomiausias vietas. Čia gausu senovinių paminklų, gražių aikščių ir muziejų. 
Lankytinos vietos Romoje: Koliziejus, Romos forumas, Panteonas, Trevi fontanas. Jeigu nusprendėte atvykti į Romą, taip pat turėtumėte nuvykti į Vatikaną. O Vatikane verta pamatyti: Šventojo Petro aikštę, Šv. Petro baziliką, Siksto koplyčią. Turint daugiau laiko galite apsilankyti Vatikano muziejuose.

FLORENCIJA. Meno miestas
Florencijoje, neabejotinai gražiausiame Toskanos mieste, yra daugybė muziejų ir renesanso rūmų. Itin didelis kultūros paveldas - pusė italų meno kūrinių yra Florencijoje. Tai vienas lankomiausių Italijos miestų. 
Lankytinos vietos Florencijoje: Duomo katedrą, Uffizi galeriją, San Miniato al Monte baziliką (nuo bazilikos atsiveria Florencijos panorama, nuostabus vaizdas saulėlydžiui), Piazza della Signoria (tikras muziejus po atviru dangumi), Cupola del Brunelleschi.

VENECIJA. Romantiškasis miestas
Venecija yra vienas iš labiausiai turistų lankomų miestų Europoje. Puikus pasirinkimas, jei norite praleisti savaitgalį ar daugiau Italijoje. Su daugybe kanalų ir garsiais pasiplaukiojimais gondolomis, ši vieta puikiai tinka romantiškoms kelionėms. Venecijos karnavalas vyksta kiekvienais metais vasario mėnesį ir pritraukia turistus iš viso pasaulio. Jei mėgstate žmonių minias ir šurmulį, tada Venecijos karnavalas kaip tik Jums!
Lankytinos vietos Venecijoje: Šv. Morkaus aikštė (miesto širdis), Šv. Morkaus bazilika ir jos auksinės mozaikos, Dukalės rūmai, The Bridge of Sighs (garsus Venecijos tiltas), Murano ir Burano salos su joms būdingais spalvingais namais.

NEAPOLIS. Istorinis miestas
Neapolis - miestas su didžiausiu istoriniu centru, todėl galite būti tikri, kad mieste yra daugybė bažnyčių ir paminklų, kuriuos verta aplankyti! Neapolis taip pat labai garsus visame pasaulyje dėl savo gastronomijos: picos (sukurtos 1600 m.) bei garsiojo neapolietiško padažo.
Lankytinos vietos Neapolyje: Piazza del Plebiscito, Vigiliano parkas (iš jo atsiveria nuostabus vaizdas į įlanką), archeologijos muziejus (jame saugomi objektai iš Pompėjos archeologinės vietovės), o taip pat nuvykite į Pompėją, esančią maždaug 40 minučių autobusu ar traukiniu nuo Neapolio, ir pamatykite ugnikalnio Vezuvijaus išsiveržimo padarytą žalą.

MILANAS. Mados sostinė
Milanas - mados ir dizaino sostinė, kurioje gausu garsių dizainerių prabangių butikų ir salonų. Be to, mieste taip pat rasite daug lankytinų istorinių pastatų.
Lankytinos vietos Milane: katedrą Duomo di Milano, Sforzos pilį, Vittorio Emmanuel II galeriją, Pinacoteca di Brera (Brera meno galerija) kurioje rasite gausią italų meistrų (tokių kaip Raphaelis, Giovanni Bellini ar Caravaggio) paveikslų kolekciją.

MAGGIORE EŽERAS IR BORROMEANO SALOS
Maggiore, Como ir Gardos ežerai yra 3 didžiausi (ir bene gražiausi) Italijos ežerai. Jei viešnagės Italijoje metu ketinate aplankyti Milaną, tada puiki mintis praleisti dieną ar dvi aplink Maggiore ežerą. Maggiore ežeras yra gerai žinomas dėl Borromeano salų: Isola Madrekur (su garsiuoju egzotišku sodu bei juose laisvai klaidžiojančiais povais), Isola Bella (su Borromean rūmais, jų sodu ir kriauklių grota) ir Isola Superieure (žvejų sala).

LEČĖ. Barokinis miestas
Lečė, esanti Apulijos regiono „itališko batelio“ pagrinde, labai gražus barokinis miestas. Miestas Jus pasitiks su bažnyčiomis, muziejais ir rūmais, ir visi turi tą patį architektūros stilių.
Lankytinos vietos Lečėje: istorinis miesto centas, Lečės kupolas, Sant’Oronzo aikštė, Faggiano muziejus, Holy Cross baziliką, Santa Croce baziliką.

SICILIJA
Sicilija - didžiausia Viduržemio jūros sala. Tai ideali vieta norintiems pailsėti ir pasilepinti smėlėtais paplūdimiais ir saule. Taip pat saloje gausu archeologinių paminklų istorijos mėgėjams. 
Lankytinos vietos Sicilijoje: Catania (Piazza del Duomo su Santa Agatha katedra),Barokiniai miestai: Noto, Modica ir Ragusa, Taormina (garsus graikų teatras), Etna (aktyviausias ugnikalnis Europoje), Palermas (su nuostabia Palatino koplyčia, Normanų rūmais ir neįprastomis kapucinų katakombomis), Cefalu (mažas tradicinis žvejų kaimelis), Scala dei Turchi ir Eraclea Minoa paplūdimiai, Egadi salos (rojus žemėje).

SARDINIJA
Sardinija - 2-oji pagal dydį Italijos sala, visame pasaulyje garsėja nuostabiais paplūdimiais. Tai puiki vieta, jei norite mėgautis atostogomis saulėje bei šilta Viduržemio jūra.
Lankytinos vietos Sardinijoje: Cagliari (Sardinijos sostinė, mieste aplankykite turistų pamėgtą Castello rajoną), Maddalena salos su nuostabiais paplūdimiais, Costa Smeralda (puiki vieta prabangioms atostogoms), Orosei įlanka (didžiulės ir įspūdingos kalkakmenio uolos bei vieni gražiausių Sardinijos paplūdimių).

Pasirink poilsį:

Italija keliautojus pasitinka smėlėtais paplūdimiais, neįtikėtino mėlynumo ežerais, įspūdingais kalnais, istoriniais miestais bei įvairia augalija. Italija gali pasigirti viena ilgiausių pakrančių pasaulyje ir maždaug 248-iems Italijos paplūdimiams yra suteiktas Mėlynosios vėliavos statusas už skaidrų smaragdo spalvos vandenį ir puikius smėlio paplūdimius.