2023-11-29

Naujienos

Dažniausiai užduodami klausimai apie sanatorinį gydymą ir poilsį sanatorijose

Kaip sveikai praleisti atostogas?
Tam, kad praleisti atostogas  sveikai -  būtina teisingai pasirinkti kurortą. 
Nuo senovės Graikų bei Romėnų laikų  buvo žinoma, kad aplinka veikia žmogaus organizmą. 
Oras- kuriuo mes kvėpuojame, vanduo kurį mes geriame, klimatas  - stipriai įtakoja mūsų organizmą. 
Tinkamai pasirinkus poilsio vietą t.y. kurortą ( vok. Kur – gydymas,  Ort  - vietovė, vieta) galima ne tik puikiai praleisti laiką  bet ir sustiprinti organizmą, išsivaduoti  nuo skausmų ir negalavimų.     

Kokie būna kurortai ? 
Yra keturi pagrindiniai kurorto tipai: 

  • Klimato kurortas: kurortų klimatas gaivina, gydo, atpalaiduoja, sustiprina sveikatą. Tinkamas atmosferos slėgio, oro temperatūros,  drėgnumo, kritulių kiekio, vėjo krypties ir stiprumo bei saulės radiacijos intensyvumo derinys yra svarbus kiekvienam gyvam organizmui. 

Pvz. Miškų ir lygumų kurortai – san. Baltarusijoje – vidutinis oro drėgnumas, minkštas klimatas, gydomosios miško oro savybės su fitoncidais, aeroneronais, organinėmis rūgštimis ir augaliniais aliejais – puikiai tinka žmonėms sergantiems  kvėpavimo takų , hipertenzijos, širdies- kraujagyslių , nervų  sistemos susirgimais. 

  • Balneologinis kurortas: pagrindinis gydomasis veiksnys – gydymas įvairios sudėties mineraliniais vandenimis (balneoterapija). Mineralinio vandens gydomosios savybės priklauso nuo mineralinio vandens sudėties ir temperatūros.

Pvz. Radono vanduo  - Jahimovas (Čekija), san. Radon (Baltarusija)  –  tinka žmonėms sergantiems  širdies ir kraujagyslių, judamojo atramos aparato bei ginekologiniais  susirgimais. Radono vanduo normalizuoja arterinį kraujo spaudimą, nuima sąnarių skausmus. 
Pvz. Min. vanduo Naftusia   - Truskavecas (Ukraina) – rekomenduotinas   inkstų, tulžies pūslės, kepenų, virškinamojo trakto susirgimams gydyti. 

  • Speleo kurortas:  pagrindinis gydomasis veiksnys – gydomasis purvas (peloidoterapija). Speleo kurortose gydomos judėjimo ir atramos organų, nervų sistemos ir ginekologinės ligos.

Pvz. Purvas iš ežero Hevizi -  Hevizo  kurortas (Vengrija) – rekomenduotinas žmonėms su judamojo atramos aparato, sąnarių susirgimais. 

  • Kombinuoti kurortai: kurortai kuriuose yra du ir daugiau gydomųjų gamtos faktorių. 

Pvz. Balneo – speleo kurortas Marianske Lazne (Čekija). Šiame kurorte yra gydomasis mineralinis vanduo bei unikalus gydomasis purvas. 

Koks kurortas tiktų man?
Kurortų geografija yra labai plati, o turint omenyje, kad kiekvienas kurortas turi savo indikacijas ir kontraindikacijas -  teisingai pasirinkti kurortą nėra labai paprasta. 
Pradinė informaciją apie kurortus ir susirgimus  yra šio leidinio 2-ame puslapyje.  
Smulkesnę informaciją galėsite sužinoti mūsų agentūroje arba pas mūsų partnerius. 

Noli nосerе – nepakenk! 
Kiekviename pakankamai aukšto lygio kurorte Jūsų sveikatinimo programa pradedama  nuo apsilankymo pas gydytoją. 
Pirminėje apžiūroje gydytojas Jums gali paskirti papildomas konsultacijas ir tyrimus (dažnai už papildomą mokestį). Galimas dalykas, kad po gydytojo apžiūros, dėl kontraindikacijų  Jums nebus paskirtos procedūros ir beliks tik ilsėtis. 
Kad taip neatsitiktų , geriausia apsilankyti pas gydytoją ir nuodugniai patikrinti sveikatą prieš   pradedant planuoti kelionę. 
Sveikintina, kai poilsiautojas važiuoja į kurortą su daktaro išrašais, tyrimų duomenimis ir kita informacija apie savo sveikatos būklę. 
Sanatorija turi teisę nepriimti  žmonių sergančių  bet kokiu   ūmiu susirgimu,   arba lėtinių  ligų paūmėjimu, ūmiomis  infekcinėmis  bei  lytiškai plintančiomis  ligomis.

Esu visiškai sveikas. Kodėl turėčiau važiuoti į kurortą? 
Mūsų siūlomos kelionės yra profilaktinio bei sveikatinimo pobūdžio. Tai puiki galimybė pasirūpinti savo sveikata profilaktiškai, gerai, sveikai pailsėti, atsipalaiduoti. Dažnai, kai žmogus turi   rimtų susirgimų –  sanatorinis kurortinis gydymas yra pavėluotas ir nerekomenduotinas. 

Ar galiu važiuoti į sanatoriją savaitei? 
Penkių – devynių dienų kelionė padovanos daug įspūdžių ir gerą nuotaiką – tačiau sveikatos Jums nesuteiks.  Žmogaus organizmas nespėja aklimatizuotis per tokį  trumpą periodą. Minimali rekomenduotina  sanatorinio kurortinio poilsio trukmė 12 d., optimali 14-18 d, ideali 21-24 d. 

Ar pasirenkant sanatorinį kurortinį poilsį aš turėsiu galimybę pamatyti šalį į kurią važiuoju? 
Sanatorinio kurortinio poilsio esmė – fizinių ir dvasinių žmogaus jėgų atstatymas. Todėl visose kelionėse siūlomos  pažintinės ekskursijos, įdomių vietovių bei pramoginių – kultūrinių renginių lankymas. 

! Visa informacija pateikta šiame straipsnyje yra informacinio pobūdžio ir negali būti naudojama kaip medicininiai paskyrimai. 

Pasirink poilsį:

Dažniausiai užduodami klausimai apie sanatorinį gydymą ir poilsį sanatorijose. Kaip praleisti atostogas, kad grįžus namo jaustumėtės pailsėję ir sustiprėję.