2020-12-16

Naujienos

Pusryčių meniu. Kokių maisto produktų reikėtų vengti pusryčiaujant?

Neretai mūsų pusryčiai – tai vienas kavos puodelis. Dažniausiai sakome, kad rytais apetito nėra arba trūksta laiko papusryčiauti. Gerai, jeigu pavyksta greitai ką nors užkasti, nes išgėrus tik kavos puodelį pietų sulaukti tampa sudėtinga. O dirbti tuščiu skrandžiu ne itin malonu.

Medikai rekomenduoja būtinai papusryčiauti, kad išsaugoti sveikatą ir darbingumą. Pusryčių energijos potencialas gali būti ne mažiau 700 kcal. Tačiau tam, kad kalorijos užtikrintų žvalumą visai dienai, o ne taptų riebaliniu sluoksniu pilvo ir sėdmenų srityje, reikia mokėti rinktis maisto produktus pusryčiams. Šį kartą gydytojai dietologai rekomenduoja kokių produktų nereikėtų rinktis pusryčiams.

Pasirodo, kad valgyti bananą ant tuščio skrandžio kenksminga širdies ir kraujagyslių sistemai, nes banano sudėtyje esantis magnis skaido magnio ir kalcio balansą. O mūsų mėgstamą jogurtą dietologai rekomenduoja valgyti per antrus pusryčius arba vakarienės metu, kad išsaugoti jo naudingąsias savybes.

Pernelyg saldūs pusryčiai lems, kad pietums jūs tikrai norėsite suvalgyti daugiau maisto nei reikia, o persivalgymas nepadidins jūsų žvalumo. Todėl blynelius su saldžiu įdaru išbraukiam iš pusryčių meniu. Dėl tos pačios priežasties rekomenduojama atsisakyti ir nuo šokoladinių pastų. Juose yra palmių aliejaus ir tiek daug cukraus, kad jo virškinimui organizmas sunaudos daug energijos, ir jau dienos viduryje jūs pajusite silpnumą ir mieguistumą. Be to, saldumynai, suvalgyti ant tuščio skrandžio, smarkiai padidins cukraus kiekį kraujyje, o kasa negalės taip greitai išskirti reikiamo insulino kiekio. Ir, pasak ekspertų, po tokių pusryčių žmogus gali būti erzlus.

Daugelis mūsų mėgsta pusryčiams skrudintą baltą duoną. Visu pirma – tai potencialus kancerogenas. O didelis kalorijų kiekis, esantis baltuose miltuose kartu su celiulioze padeda produktą greitai įsisavinti. Ir nuo tokių pusryčių energijos užteks neilgam.

Taip pat mažai celiuliozės baltųjų ryžių košėje, tačiau joje daug angliavandenių ir krakmolo, o tai idealus derinys riebalinio sluoksnio susidarymui mūsų juosmenyje.

Pienas – tai puikus produktas, bet ir jo reikėtų vengti ant tuščio skrandžio, nes gali atsirasti rėmuo arba alerginė odos reakcija.

Kartais galima sau leisti pusryčiams kiaušinienę su kepta šonine, bet tik kartais, kadangi tokie pusryčiai labai riebūs ir turi didelį kiekį cholesterolio.

Specialistai sako, kad pusryčiauti yra būtina, tačiau kokie turėtų būti mūsų pusryčiai priklauso nuo organizmo, nuo virškinamosios sistemos rūgštingumo ir intensyvumo.

Kai kurie patiekalai visgi gali tikti visiems. Tai košės tamsių grūdu (grikiai, avižiniai dribsniai), omletas, sumuštinis su sūriu ir duona iš kvietinių miltų, varškė su džiovintais vaisias, žalia arbata ir natūrali kava su pienu.

Skanaus!

Sveika mityba labai svarbi, sanatorijose teikiamas sveikas, subalansuotas maitinimas!

Neretai mūsų pusryčiai – tai vienas kavos puodelis. Dažniausiai sakome, kad rytais apetito nėra arba trūksta laiko papusryčiauti. Gerai, jeigu pavyksta greitai ką nors užkasti, nes išgėrus tik kavos puodelį pietų sulaukti tampa sudėtinga. O dirbti tuščiu skrandžiu ne itin malonu.