Kad kelionė vyktų sklandžiai:

Patikrinkite Jūsų ir kartu keliaujančių asmenų dokumentus.

Pasas.  Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Reikalaujama, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos (Egiptas, Jungtiniai Arabų Emyratai ir kt. ne ES valstybės). Vykstant į kai kurias valstybes gali būti reikalaujama iki 12 mėnesių galiojančio paso.
Lietuvos Respublikai prisijungus prie Šengeno erdvės, nuo 2008 m. kovo 30 d. buvo panaikinta oro sienų pasų kontrolė, tačiau keliaujantis asmuo su savimi privalo turėti asmens dokumentą.
Daugiau informacijos apie Šengeno erdvėje galiojančią tvarką ir prie Šengeno prisijungusių valstybių sąrašą rasite Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/keliones-dokumentai

Dėmesio - vaikai! 

Atkreipiame dėmesį, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl, ruošdami vaiką kelionei, tėvai (globėjai) turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką. 
Daugiau informacijos apie galiojančią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete www.urm.lt

Pasą ir kitus asmens dokumentus kelionės metu ypatingai saugokite. Praradus pasą ar kitus asmens dokumentus, taip pat juos sugadinus, nedelsiant informuokite apie tai agentūros  atstovą. Praradus pasą ar jį sugadinus, turi būti išduotas asmens grįžimo dokumentas. Jis išduodamas Užsienio reikalų ministro 2008 m. birželio 18 d. įsakymo Nr. V-141 „Dėl Asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo ir įforminimo tvarkos aprašo patvirtinimo” nustatyta tvarka, todėl jo išdavimas gali užtrukti, ypač jei užsienio šalyje nėra Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulato.
Išlaidas, susijusias su asmens grįžimo pažymėjimo išdavimu bei grįžimu į kilmės šalį, taip pat išlaidas už papildomai praleistą laiką užsienio šalyje apmoka pats turistas.

Viza 

Patikrinkite, ar keliaujant į pasirinktą šalį Jums reikalinga viza. Pasidomėkite dėl vizos išdavimo  tvarkos ir būtinų dokumentų mažiausiai 30 dienų iki kelionės pradžios.  
Diplomatinėje atstovybėje būtinai pasiteiraukite naujausios informacijos. 

Draudimas

Jeigu kelionės metu Jums prireiktų gydytojų pagalbos, jei pavėluotų ar dingtų bagažas, dėl Jūsų kaltės būtų padaryta žala kitiems žmonėms, jų turtui, pavėluotumėte išvykti ar Jums pavogtų pasą užsienyje – su šiais nemalonumais susijusias papildomas išlaidas Jums gali padengti draudimo kompanija. 
Jūs galite pasirinkti Jums aktualias draudimo rizikas: 

•    Medicininių išlaidų draudimas. 
Jeigu susirgtumėte ar patirtumėte traumą užsienyje ir būtų reikalinga būtinoji medicinos pagalba ar parvežimas į Lietuvą, išlaidas apmokėtų draudimo kompanija. 
•    Bagažo draudimas.
Jeigu skrydžio metu prarastumėte bagažą, draudimo kompanija padengtų patirtus nuostolius.
•    Civilinės atsakomybės draudimas. 
Jeigu netyčia, viešbutyje išdaužtumėte stiklą, nuostolius atlygintų draudimo kompanija.
•    Nelaimingų atsitikimų draudimas.
Gautumėte išmoką, jeigu kelionės metu susilaužytumėte koją ar patirtumėte kitą traumą.
•    Nenumatytų kelionės išlaidų draudimas.
Pavyzdžiui, ne dėl savo kaltės pavėluotumėte į skrydį, patirtus nuostolius atlygintų draudimo kompanija.
•    Neįvykusios kelionės draudimas. 
Draudimo kompanija atlygintų nuostolius, dėl nenumatytų aplinkybių kelionei neįvykus ar jai nutrukus. 

Skrydžio laikas
 
Vėliausiai dieną prieš skrydį būtinai pasitikslinkite skrydžio laiką. 
Visada pasitikslinkite užsakomųjų ir reguliariųjų skrydžių laikus vėliausiai dieną prieš skrydį. Turizmo paslaugų teikimo sutartyje ir elektroninio bilieto keleivio skrydžio informacijoje (lėktuvo biliete) nurodytas orientacinis laikas, todėl jie gali keistis. Tam tikrais atvejais (dėl meteorologinių sąlygų, neleidžiančių vykdyti atitinkamo skrydžio, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų, streikų, turinčių įtakos skrydį vykdančio oro vežėjo veiklai ir kt.) net  lėktuvo biliete ar turizmo paslaugų teikimo sutartyje nurodytas laikas gali būti pakeistas.
Nepamirškite, kad Vilniaus oro uoste  rekomenduojama būti ne vėliau kaip 2 valandas iki skrydžio. 
Kai kuriose ypatingai dideliuose  oro uostuose (Stambulo, Frankfurto ir pan.) rekomenduojama atvykti prieš 3 valandas iki skrydžio. 

Bagažas 

Kiekvienas oro vežėjas savo taisyklėse nustato leidžiamą vežti bagažo kiekį ir jo dydį. 
Mokesčių dydžiai priklauso nuo oro vežėjo taisyklių ir skrydžio trukmės. Apie registruotame bagaže vežamus pavojingus daiktus (ginklus ar kt.) būtina informuoti skrydžių saugumo tarnybos pareigūnus. Registruotame bagaže draudžiama vežti elektronines cigaretes. Rankiniame bagaže griežtai draudžiama turėti pavojų keliančių daiktų (žirklių, užlenkiamų ar kitokių peilių, manikiūrui ar kosmetikai skirtų priemonių). Draudžiamų bagaže vežti daiktų sąrašą nustato kiekvieno oro vežėjo taisyklės, pasienio ir migracijos tarnybos, taip pat informacijos apie pat galite rasti ir turistams įteikiamose pagrindinėse keleivių ir bagažo vežimo užsakomaisiais skrydžiais sąlygose. 
Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Šiuos indus turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui. Išsamią informaciją apie šias saugos taisykles galite rasti Tarptautinio Vilniaus oro uosto svetainėje internete – www.vno.lt.

Jeigu kelionės metu bagažas dingsta arba yra sugadinamas oro uoste, atskridus reikia nedelsiant apie tai pranešti oro uosto bagažo tvarkymo tarnybai bei užpildyti bagažo nesklandumų aktą (angl. Property irregularity report).

Rekomenduojame visada įsigyti bagažo draudimą. 

Jūsų registruotajame bagaže bei bagaže, kuris yra talpinamas į transporto priemonių, vykdančių pervežimą maršrutais: oro uostas-viešbutis ir/arba viešbutis-oro uostas, bagažo skyrių, neturi būti dūžtančių, greitai gendančių ar vertingų daiktų, pavyzdžiui: pinigų, raktų, taip pat vaistų, medicininių dokumentų, akinių, akinių nuo saulės, fotoaparatų, vaizdo kamerų ir kitų vertingų elektronikos ar technikos prietaisų bei jų priedų, kompiuterių, asmeninių elektroninių prietaisų, telefonų, mobiliųjų telefonų, elektroninių prietaisų baterijų pakroviklių, juvelyrinių dirbinių, tauriųjų metalų, brangiųjų ir pusbrangių akmenų, muzikos instrumentų, vertybinių popierių ar kitų vertingų daiktų, vertingų meno ar dailės kūrinių, verslo dokumentų, pasų ar kitų asmens tapatybės dokumentų arba kopijų. Kelionių organizatorius ir jo pasitelkti vežimo paslaugas teikiantys tretieji asmenys neatsako už šių daiktų sugadinimą ar dingimą, jei turistas nepaisydamas šio įspėjimo, minėtus daiktus veža registruotame bagaže. 

Sąlygos vaikams

Dauguma oro vežėjų vaikams taiko vienodas taisykles ir nuolaidas. Užsakydami kelionę, privalote pateikti ne tik vaiko pavardę, bet ir tikslią gimimo datą. Jeigu kūdikiui kelionės metu sukanka 2 metai, oro vežėjas atitinkamo skrydžio metu jį laiko 2 metų vaiku. Kūdikiui iki 2 metų vieta lėktuve nepriklauso, leidžiama nemokamai vežti vieną iki 10 kg svorio bagažo vienetą (išorės matmenys iki 158 cm) ir sulankstomą vaikišką vežimėlį. 2 metų vaikui, kaip ir suaugusiajam, priklauso vieta ir nemokamai registruojamo bagažo norma. 
 

Aktuali informacija