2022-02-08

Naujienos

Plaukų persodinimą Turkijos medikams patikėjęs Mantas džiaugiasi savo sprendimu ir dalijasi savo įspūdžiais bei atsiliepimais po transplant- acijos procedūros.

Plaukų persodinimo data Turkijoje, Stambule: 2021 m. liepos mėn.

„ Esu labai Jums dėkingas už profesionalią pagalbą, kad padėjote man įgyvendinti taip ilgai norimą ir lauktą plaukų transplantaciją. Be Jūsų vargu ar būčiau radęs kokybiškų variantų ir taip puikiai susiplanavęs kelionę.
Tad tikrai jaučiu pareigą parašyti nuoširdų atsiliepimą, net ir nesant konkursui. Laukiu beje plaukų pagausėjimo, patankėjimo, kad būtų ką parodyti. Tačiau manau, kad praėjus 3,5 mėnesiams ir taip jau galima užfiksuoti bei apžvelgti rezultatus.

Pirmiausia noriu įvertinti ir pakomentuoti pačią kelionę, bei komunikaciją. Likus maždaug apytiksliai savaitei iki operacijos, susirašėme su daktaru Ferhatu ir sutarėme dėl konkrečios valandos, kada mane paims iš viešbučio. O į iškilusius klausimus taip pat iš jo puikiai gaudavau atsakymus. Taigi viskas man buvo informatyviai paaiškinta kaip apsirengti, ką turėti su savimi ir taip pat buvo aiškiai atsakyta į kitus mano iškilusius klausimus. Jaučiausi saugiai ir ramiai, kadangi daktaras Ferhatas jau iš anksto buvo informuotas Jūsų dėka apie mane, kokiame viešbutyje apsistosiu ir žinojo visą kitą reikalingą informaciją. Atskridus į Istanbulą, mane pasitiko jų užsakytas darbuotojas, kuris palydėjo iki vairuotojo. Su manim buvo elgtasi maloniai ir patikino mane, kad man dėl nieko nereikia jaudintis, jie žinojo, kur važiuoti ir kada tiksliai pristatyti mane į viešbutį. Nors ir vairuotojas prastai kalbėjo angliškai, o aš nemoku rusų kalbos, tai nesukėlė didelių problemų susišnekėti ir kelionės metu dalintis linksmomis istorijomis apie Turkiją, o iš mano pusės apie Lietuvą. Turkai labai paprasti ir nuoširdūs, tad nors ir turint kalbos barjerą tarpusavyje, yra begalė dalykų, apie ką pakalbėti. Atvykome į viešbutį laiku, nors viešbutis buvo iš biudžetinių, bet aptarnavimo lygis man pasirodė, tarsi aukštos klasės 5 žvaigždučių. Viešbučio personalas buvo itin atsidavęs klientui ir netgi susibendravau su pačiu manageriu. Jau tą patį vakarą išvažiavome kartu pramogauti, valgyti turkiškų kebabų ir apsilankėme vietiniuose turkų baruose, o galiausiai sekančią dieną padėjo man užsakyti pramogą kruiziniame laive, kur už nedidelę kainą ir pramogos ir maistas ir gėrimai įskaičiuoti. Kadangi turėjau visą dieną laisvą ir reikėjo kažkaip linksmai pamatyti Istanbulo naktinį gyvenimą. Tad kelionės pirmos dienos praėjo itin nuostabiai.

Trečia diena - operacijos diena. Susitikau su daktaru Ferhatu ir aptarę tolimesnius veiksmus, nieko nelaukdami patraukėme į jo ligoninę. Ligoninė buvo tikrai moderni ir joje yra atliekama kitų nemažai sudėtingų operacijų, net ir susijusių su organų transplantacijomis. Pirmas įspūdis buvo tarsi iš "Daktaro Hauso" serialo, kai pamačiau patalpas ir patį personalą. Daktarui Ferhatui atvedus mane į būsimos transplantacijos patalpas, mane pasitiko jo kolega daktaras, kuris ir atliko su personalu plaukų transplantaciją. Gavau instruktažą, kadangi įtampa ir nerimas darė savo, net pamiršau paklausti labiausiai svarbius klausimus, taigi jeigu ir tektų kam rekomenduoti patarimų - verta kiekvieną klausimą užsirašyti net ir išvakarėse, prieš pačią operaciją, kuriuos galima būtų paklausti esant gyvai konsultacijai. Vėliau daktaras Ferhatas išvyko ir paliko mane su savo kolega. Prasidėjus ruošimuisi prieš transplantaciją, mane nufotografavo iš įvairių kampų, tada nuvedė kariuomenės stiliaus kirpimuisi ir atliko galvos plovimą. Vėliau ėjome į operacijos kambarį, kuriame daktaras atliko mano galvos matavimų skaičiavimus ir suprojektavo man plaukų priekinę liniją, kaip turėtų natūraliai ji atrodyti. Tenka pripažinti, kad naująja plaukų linija esu labai patenkintas ir ji tokia jaunatviška ir stilinga, kokios visą laiką norėjau: pilnai užpildo priekį, pažeminta kakta. Pagaliau nėra aukštos kaktos, kurią turėjau nuo pat gimimo, o dar ir praplikus buvo. Pati operacija praėjo sėkmingai, buvo daromos 2 pertraukos. 1 - po folikulų paėmimo, 2 - pietūs, po griovelių paruošimo, į kuriuos trečioje dalyje buvo įsodinami plaukai. Pietūs buvo skanūs ir sotūs, o pati operacija ilga ir kupina begalės laiko apmąstymams bei miegui. Norėčiau pastebėti, kad personalas nelabai kalba angliškai, bet tai nebuvo problema, daktaras suprato mane ir operacijos metu man buvo atsakyta į klausimus. Jie juk dirbo profesionaliai, man dėl to nebuvo neramu. Nerimavau tik dėl adatų ir pačios įrangos, lašelinės, nes apie tai nebuvau pagalvojęs, kad gulint ant operacinio stalo sugrįš vaikystės baimės. Operacijos metu stebėjau, kaip dirba personalas. Viskas pas juos organizuota, jie dirba greitai ir sunku buvo nusakyti tą malonų jausmą, kai žaibišku greičiu jaučiau didelį progresą jų profesionalaus darbo dėka.

Dabar trumpai papasakosiu apie po operacinį laikotarpį ir didžiausius nepatogumus. Patys plaukai gijo ir iškrito, dabar vėl atauginėja ir po truputį tankėja, kaip ir yra aprašyta plane, kurį gavau su nurodytomis priežiūros instrukcijomis, po operacijos.
Taigi, paminėsiu, kad sekančią dieną po operacijos man atliko galvos plovimą ir davė reikiamas priemones plaukams prižiūrėti. Tai losjonas ir šampūnas. Abudu produktai skirti palaikyti greitesnį gijimą ir apsaugą nuo infekcijų. produktai labai geri ir nebuvo šalutinių poveikių. Vienintelis dalykas, kas sukėlė didelių nepatogumų yra tai, kad reikėjo miegoti mirusiojo pozoje daugiau nei porą savaičių. Na ir galvos plovimas užtrunka, nesinori skubėti ir pridaryti klaidų sužalojant persodintus plaukus. Taigi šiuo metu jau visiškai oda pabaltavo ir sakyčiau sugijo, dabar laukiu tolimesnio plaukų pagausėjimo. Kiekvieną dieną jaučiu, kaip išsikala vis nauji, po nedaug, po truputį, labai lėtai, bet reikia kantrybės. Dar paminėsiu, kad po operacijos lygiai taip pat, kaip ir atvežė mane iki viešbučio ir iki ligoninės, nuvežė atgal iki pat Istanbulo oro uosto ir buvau labai patenkintas šiais patogumais.

Kas labiausiai patiko, kad daktaras Ferhatas papasakojo, jog jie netaiko kažkokių papildomų metodų spartinti plaukų auginimui su tokiais preparatais, kaip Minoxidil ir pan. Kadangi jie tik pakenkti gali. Plaukai turi patys savom jėgom, natūraliai prigyti ir sutvirtėti. Ir dar, kas man labai patiko, kad užtenka tik 1 operacijos. Dabar matydamas progresą džiaugiuosi ir lauksiu galutinių rezultatų.

Taigi, išvadose norėčiau trumpai pasakyti, kad pakolkas visiškai nesigailiu ir džiaugiuosi pasirinkęs ABK TRAVEL, bei Jūsų parinktais variantais. Dar kartą dėkoju už profesionalias paslaugas ir prisegu savo nuotraukas, kaip dabar atrodo po 3,5mėn.“

Mantas, plaukų persodinimo atsiliepimai

Plaukų persodinimą Turkijos medikams patikėjęs Mantas džiaugiasi savo sprendimu ir dalijasi savo įspūdžiais bei atsiliepimais po transplantacijos procedūros.